MID400TVM
MID400TVM
Part Number: MID400TVM
Product Classification: Special Purpose Isolators
Manufacturer: onsemi
Description: OPTOISO 2.5KV AC MONITOR 8DIP
Packaging: Tube
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Number of Channels 1
  • Voltage - Isolation 2500Vrms
  • Operating Temperature -40°C ~ 85°C
  • Mounting Type Through Hole
  • Part Status Active
  • Rise / Fall Time (Typ) -
  • Supplier Device Package 8-PDIP
  • Current - Output / Channel -
  • Common Mode Transient Immunity (Min) -
  • Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) -
  • Input Type AC, DC
  • Type AC Line Monitor
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.5 V
  • Voltage - Supply 7V
  • Approval Agency UR, VDE
  • Package / Case 8-DIP (0.400", 10.16mm)