PL-100050-0.5-8A
PL-100050-0.5-8A
Part Number: PL-100050-0.5-8A
Product Classification: Labels, Stickers, Decals - Blank
Manufacturer: TE Connectivity AMP Connectors
Description: PL-100050-0.5-8A
Packaging: Bulk
  • Part Status Active
  • Length 1.969" (50.00mm)
  • Diameter - Label -
  • Label Type Die Cut
  • Applications Device Marker
  • Location Indoor/Outdoor
  • Material - Body Polyester (PET)
  • Color - Background Silver
  • Width 3.937" (100.00mm)