C100X025YJC
Part Number:
C100X025YJC
Product Classification:
Labels, Stickers, Decals - Blank
Manufacturer:
Panduit Corp
Description:
LABEL INVNTRY CNTRL 1"X0.25"
Packaging:
Spool
- Part Status Active
- Shelf Life 24 Months
- Shelf Life Start Date of Manufacture
- Length 1.000" (25.40mm)
- Width 0.250" (6.35mm)
- Material Polyester
- Location -
- Color - Background White
- Diameter - Label -
- Label Type Die Cut
- Material - Body Polyester (PET)
- For Use With/Related Products User Defined
- Applications Component
- Label Size 1.00" L x 0.25" W (25.4mm x 6.4mm)