C050X044YJJ
C050X044YJJ
Part Number: C050X044YJJ
Product Classification: Labels, Stickers, Decals - Blank
Manufacturer: Panduit Corp
Description: LABEL LASER .5"X.44" WHT
Packaging: 247 per Sheet
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Shelf Life Start Date of Manufacture
  • Length 0.500" (12.70mm)
  • Material Polyester
  • Location -
  • Color - Background White
  • Diameter - Label -
  • Shelf Life 48 Months
  • Label Type Butt Cut
  • Label Size 0.5" x 0.44" (12.7mm x 11.2mm)
  • Material - Body Polyester (PET)
  • Width 0.440" (11.18mm)