ZF120A-2401500
ZF120A-2401500
Part Number: ZF120A-2401500
Product Classification: AC DC Desktop, Wall Power Adapters
Manufacturer: Supirit Inc.
Description: AC/DC WM ADAPTER 24V 36W CLASS 2
Packaging: Box
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Applications ITE (Commercial)
  • Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
  • Current - Output (Max) 1.5A
  • Region Utilized North America
  • Input Type Fixed Blade
  • Input Connector NEMA 1-15P
  • Polarization Positive Center
  • Operating Temperature 0°C ~ 40°C
  • Form Wall Mount (Class II)
  • Voltage - Output 24V
  • Power (Watts) 36 W
  • Cord Length 47.2" (1.20m)
  • Efficiency Level VI
  • Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
  • Approval Agency cULus, FCC
  • No Load Power Consumption 90mW
  • Standard Number 1310
  • Size / Dimension 3.03" L x 1.85" W x 1.22" H (77.0mm x 47.0mm x 31.0mm)