Z480LA40A
Z480LA40A
Part Number: Z480LA40A
Product Classification: About Varistors
Manufacturer: CKE
Description: VARISTOR 780V 4.5KA DISC 14MM
Packaging: Box
ROHS Status: Yes
Specification
  • Mounting Type Through Hole
  • Part Status Active
  • Features -
  • Operating Temperature -
  • Number of Circuits 1
  • Maximum DC Volts 640 V
  • Varistor Voltage (Min) 702 V
  • Varistor Voltage (Typ) 780 V
  • Varistor Voltage (Max) 858 V
  • Current - Surge 4.5 kA
  • Package / Case Disc 14mm
  • Maximum AC Volts 480 V