XLM-15.0-M5-RT-USB
XLM-15.0-M5-RT-USB
Part Number: XLM-15.0-M5-RT-USB
Product Classification: LCD, OLED, Graphic
Manufacturer: EarthLCD
Description: GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 15"
Packaging: Box
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Background Color -
  • Display Mode Transmissive
  • Display Type TFT - Color
  • Graphics Color Red, Green, Blue (RGB)
  • Backlight LED
  • Diagonal Screen Size 15" (381.00mm)
  • Touchscreen Resistive
  • Dot Pixels 1024 x 768
  • Interface Composite, HDMI, VGA
  • Controller Type RTD2660H
  • Viewing Area 304.13mm W x 228.09mm H