X4C45K1-03SR1
X4C45K1-03SR1
Part Number: X4C45K1-03SR1
Product Classification: RF Directional Coupler
Manufacturer: TTM Technologies, Inc.
Description: 5G HYBRID COUPLER 3DB
Packaging: Cut Tape (CT)
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Package / Case 1210 (3225 Metric)
  • Supplier Device Package 1210
  • Coupler Type Standard
  • Insertion Loss 0.25dB
  • Coupling Factor 30dB
  • Return Loss 23dB
  • Isolation 23dB
  • Power - Max 10W
  • Applications LTE
  • Frequency 3.6GHz ~ 5.1GHz