X4BD10L1-50200G
X4BD10L1-50200G
Part Number: X4BD10L1-50200G
Product Classification: Balun
Manufacturer: TTM Technologies, Inc.
Description: 50 OHM UNBAL 200 OHM BAL
Packaging: Cut Tape (CT)
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Mounting Type Surface Mount
  • Return Loss (Min) 10dB
  • Package / Case 0603 (1608 Metric), 6 PC Pad
  • Phase Difference 180° ±9°
  • Insertion Loss (Max) 1.9dB
  • Frequency Range 600MHz ~ 2.5GHz
  • Impedance - Unbalanced/Balanced 1:4, 50 / 200Ohm