X2R019200BZ1H-CHZ
X2R019200BZ1H-CHZ
Part Number: X2R019200BZ1H-CHZ
Product Classification: Crystals
Manufacturer: Harmony Electronics Corp / H.ELE.
Description: HSX221SR/19.2MHZ/7PF/10PPM/-30~8
Packaging: Cut Tape (CT)
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Mounting Type Surface Mount
  • Ratings -
  • Type MHz Crystal
  • Operating Mode Fundamental
  • Operating Temperature -30°C ~ 85°C
  • ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
  • Load Capacitance 7pF
  • Package / Case 4-SMD, No Lead
  • Frequency Tolerance ±10ppm
  • Height - Seated (Max) 0.041" (1.05mm)
  • Frequency 19.2 MHz
  • Size / Dimension 0.100" L x 0.081" W (2.55mm x 2.05mm)