X2B012000BC1H-U
X2B012000BC1H-U
Part Number: X2B012000BC1H-U
Product Classification: Crystals
Manufacturer: Harmony Electronics Corp / H.ELE.
Description: HSX221SA/12MHZ/12PF/10PPM/20PPM/
Packaging: Cut Tape (CT)
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Mounting Type Surface Mount
  • Ratings -
  • Type MHz Crystal
  • Operating Mode Fundamental
  • ESR (Equivalent Series Resistance) 120 Ohms
  • Frequency 12 MHz
  • Operating Temperature -40°C ~ 105°C
  • Load Capacitance 12pF
  • Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
  • Package / Case 4-SMD, No Lead
  • Frequency Stability ±20ppm
  • Frequency Tolerance ±10ppm
  • Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)