WW25AR100FTLJ
WW25AR100FTLJ
Part Number: WW25AR100FTLJ
Product Classification: Chip Resistor - Surface Mount
Manufacturer: Walsin Technology Corporation
Description: RESISTOR
Packaging: Tape & Reel (TR)
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Number of Terminations 2
  • Failure Rate -
  • Power (Watts) 3W
  • Composition Metal Film
  • Tolerance ±1%
  • Temperature Coefficient ±50ppm/°C
  • Height - Seated (Max) 0.033" (0.85mm)
  • Supplier Device Package 2512
  • Package / Case 2512 (6332 Metric)
  • Resistance 100 mOhms
  • Operating Temperature -55°C ~ 170°C
  • Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense
  • Size / Dimension 0.244" L x 0.128" W (6.20mm x 3.25mm)