WST4100D-GP4
WST4100D-GP4
Part Number: WST4100D-GP4
Product Classification: RF FETs, MOSFETs
Manufacturer: MACOM Technology Solutions
Description: DIE, DC - 8 GHZ, 15W, G28V5-1C
Packaging: Tray
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Mounting Type Surface Mount
  • Grade -
  • Qualification -
  • Gain 7dB
  • Noise Figure -
  • Package / Case Die
  • Supplier Device Package Die
  • Configuration N-Channel
  • Voltage - Test 28 V
  • Power - Output 15W
  • Current - Test 100 mA
  • Frequency 0Hz ~ 8GHz
  • Voltage - Rated 84 V
  • Current Rating (Amps) 4.3A