WC38F-32.768KHZ
WC38F-32.768KHZ
Part Number: WC38F-32.768KHZ
Product Classification: Crystals
Manufacturer: MMD
Description: XTAL 3 X 8 CYLINDRICAL CAN 0.032
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
Specification
  • Mounting Type Through Hole
  • Part Status Last Time Buy
  • Ratings -
  • Operating Mode Fundamental
  • Operating Temperature -20°C ~ 70°C
  • Type kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Frequency 32.768 kHz
  • Frequency Stability -
  • Frequency Tolerance ±20ppm
  • Load Capacitance 12.5pF
  • Package / Case Cylindrical Can, Radial
  • ESR (Equivalent Series Resistance) 35 kOhms
  • Height - Seated (Max) 0.323" (8.20mm)
  • Size / Dimension 0.122" Dia (3.10mm)