WC26F-32.768KHZ
WC26F-32.768KHZ
Part Number: WC26F-32.768KHZ
Product Classification: Crystals
Manufacturer: MMD
Description: 2 PIN THROUGH HOLE METAL PACKAGE
Packaging: Tape & Reel (TR)
ROHS Status: Yes
Specification
  • Mounting Type Through Hole
  • Part Status Active
  • Ratings -
  • Operating Mode Fundamental
  • Operating Temperature -20°C ~ 70°C
  • Type kHz Crystal (Tuning Fork)
  • Frequency 32.768 kHz
  • Frequency Stability -
  • Frequency Tolerance ±20ppm
  • Load Capacitance 12.5pF
  • Package / Case Cylindrical Can, Radial
  • ESR (Equivalent Series Resistance) 35 kOhms
  • Height - Seated (Max) 0.244" (6.20mm)
  • Size / Dimension 0.083" Dia (2.10mm)