WB-USB-24LP-A
WB-USB-24LP-A
Part Number: WB-USB-24LP-A
Manufacturer: Datawave LLC
Description: 2.4 GHZ 6.3MW WIRELESS BRIDGE WI
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Obsolete
  • Features -
  • Applications General Purpose
  • Interface USB
  • Function Transceiver
  • Frequency 2.4GHz
  • Data Rate (Max) 115.2kbps
  • Sensitivity -101dBm
  • Voltage - Supply 7V ~ 30V