WB-RS232-24HP-A
WB-RS232-24HP-A
Part Number: WB-RS232-24HP-A
Manufacturer: Datawave LLC
Description: 2.4 GHZ 63MW WIRELESS BRIDGE DB9
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Obsolete
  • Features -
  • Applications General Purpose
  • Interface RS-232
  • Function Transceiver
  • Frequency 2.4GHz
  • Data Rate (Max) 115.2kbps
  • Sensitivity -101dBm
  • Voltage - Supply 7V ~ 30V
  • Modulation or Protocol 802.15.4
  • Power - Output 63mW