W125GT7.3
W125GT7.3
Part Number: W125GT7.3
Product Classification: AC DC Converters
Manufacturer: Acopian Power Supplies
Description: AC/DC CONVERTER
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Voltage - Output 6 -
  • Applications ITE (Commercial)
  • Efficiency 80%
  • Mounting Type Chassis Mount
  • Number of Outputs 1
  • Voltage - Output 2 -
  • Voltage - Output 3 -
  • Voltage - Output 4 -
  • Minimum Load Required -
  • Approval Agency UR
  • Type Enclosed
  • Voltage - Input 90 ~ 132 VAC
  • Voltage - Output 5 -
  • Current - Output 1 7.3 A
  • Features Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
  • Standard Number -
  • Voltage - Output 1 125V
  • Operating Temperature 0°C ~ 71°C
  • Voltage - Isolation 1.4 kV
  • Size / Dimension 10.25" L x 7.90" W x 3.44" H (260.4mm x 200.7mm x 87.4mm)
  • Power (Watts) 913W