VS-C-10-CW-12V
VS-C-10-CW-12V
Part Number: VS-C-10-CW-12V
Product Classification: LED COBs, Engines, Modules, Strips
Manufacturer: LED Lighting Inc
Description: LED ENG VS WHT LNR STRP 6250K
Packaging: Box
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Viewing Angle -
  • Current - Test -
  • Current - Max -
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ) 12V
  • Wavelength -
  • Lumens/Watt @ Current - Test -
  • Light Emitting Surface (LES) -
  • Lens Type Flat
  • Color White, Cool
  • CRI (Color Rendering Index) 80
  • Temperature - Test -
  • Type LED Engine
  • Configuration Linear Light Strip, Plug and Play
  • CCT (K) 6250K
  • Features Dimming, IP50
  • Luminous Flux @ Current/Temperature 203lm
  • Size / Dimension 254.00mm L x 23.90mm W
  • Height 8.20mm