VFD25AME23ANNAA
VFD25AME23ANNAA
Part Number: VFD25AME23ANNAA
Product Classification: Variable Frequency Drives (VFDs)
Manufacturer: Delta Electronics/Industrial Automation
Description: VFD 7.5HP 5.5KW 230V 25A HD 3PH
Packaging: Box
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Features -
  • Mounting Type Chassis Mount
  • Ingress Protection -
  • Operating Temperature -20°C ~ 60°C
  • Voltage - Load -
  • Current - Output 25A
  • Voltage - Supply 230VAC
  • Number of Motors 4
  • Interface USB, RS-485
  • Wattage - Load 5500 W