VAKP120A
VAKP120A
Part Number: VAKP120A
Product Classification: Protection Relays & Systems
Manufacturer: Macromatic Industrial Controls
Description: VOLTAGE MONITOR
Packaging: Box
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Features -
  • Weight -
  • Mounting Type Socketable
  • Termination Style Plug In, 8 Pin (Octal)
  • Voltage - Supply 120VAC
  • Delay Time 0.1 ~ 10s
  • Function Overvoltage, Undervoltage
  • Operating Temperature -28°C ~ 65°C
  • Trip Range 68 ~ 150VAC