UEZGUI-35CP-BA
UEZGUI-35CP-BA
Part Number: UEZGUI-35CP-BA
Product Classification: LCD, OLED, Graphic
Manufacturer: Future Designs Inc.
Description: GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 3.5"
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Dot Size -
  • Display Type TFT - Color
  • Graphics Color Red, Green, Blue (RGB)
  • Backlight LED
  • Dot Pixels 320 x 240 (QVGA)
  • Display Mode -
  • Background Color Black
  • Dot Pitch 0.22mm W x 0.22mm H
  • Touchscreen Capacitive
  • Diagonal Screen Size 3.5" (88.90mm)
  • Viewing Area 70.08mm W x 52.56mm H