TX91501B-1W-ID
TX91501B-1W-ID
Part Number: TX91501B-1W-ID
Manufacturer: Powercast Corporation
Description: POWERCASTER TRANSMITTER - 915 MH
Packaging: Box
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Applications General Purpose
  • Interface -
  • Voltage - Supply 5V
  • Data Rate (Max) -
  • Sensitivity -
  • Function Transmitter
  • Frequency 915MHz
  • Power - Output 1W