TWA3-5S15
TWA3-5S15
Part Number: TWA3-5S15
Product Classification: DC DC Converters
Manufacturer: Daburn
Description: DC DC CONVERTER 15V 3W
  • Control Features -
  • Current - Output (Max) 200mA
  • Power (Watts) 3 W
  • Voltage - Input (Min) 4.5V
  • Voltage - Input (Max) 6V
  • Voltage - Output 1 15V
  • Efficiency 76%
  • Type Isolated Module
  • Voltage - Isolation 500 V
  • Operating Temperature -25°C ~ 71°C
  • Package / Case 24-DIP Module, 12 Leads
  • Standard Number -
  • Size / Dimension 1.25" L x 0.80" W x 0.50" H (31.8mm x 20.3mm x 12.6mm)