TSA74-S1S1-S60
TSA74-S1S1-S60
Part Number: TSA74-S1S1-S60
Product Classification: Coaxial Cables (RF)
Manufacturer: ConductRF
Description: COAX CABLE SMA TO SMA 5'
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Operating Temperature -55°C ~ 125°C
  • Color Blue
  • Ingress Protection -
  • Features Shielded
  • Frequency - Max 18 GHz
  • 1st Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
  • 2nd Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
  • 1st Connector Mounting Feature -
  • 2nd Connector Mounting Feature -
  • Overall Impedance 50 Ohms
  • 1st Connector SMA Plug
  • 1st Contact Gender Male
  • 2nd Contact Gender Male
  • Cable Impedance 50 Ohms
  • Length 60.0" (1.5m) 5.0'
  • Connector Impedance 50 Ohms
  • Style SMA to SMA
  • 2nd Connector SMA Plug
  • Cable Type 4.95mm OD Coaxial Cable