TPY30-4FF
TPY30-4FF
Part Number: TPY30-4FF
Product Classification: Power Line Filter Modules
Manufacturer: Tri-Mag, LLC
Description: LINE FILTER, 3-PHASE WYE, 250/44
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Mounting Type Chassis Mount
  • Operating Temperature -
  • Applications General Purpose
  • Voltage - Rated DC -
  • Approval Agency CSA, UR, VDE
  • Current 30 A
  • Configuration Two Stage
  • Inductance -
  • Voltage - Rated AC -
  • Filter Type Three Phase (Wye)
  • Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) 250 V
  • Voltage - Rated AC (Phase to Phase) 440 V
  • Termination Style Threaded Post (M5)
  • Frequency - Operating 47Hz, 63Hz