TPM2860E-06
TPM2860E-06
Part Number: TPM2860E-06
Product Classification: RF Diodes
Manufacturer: DNmicron
Description: SILICON SCHOTTKY DIODE. HAVE GOO
Packaging: Cut Tape (CT)
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Operating Temperature -55°C ~ 150°C
  • Package / Case 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
  • Supplier Device Package SOT-363
  • Resistance @ If, F -
  • Diode Type Schottky - 2 Independent
  • Current - Max 20 mA
  • Voltage - Peak Reverse (Max) 8V
  • Capacitance @ Vr, F 0.28pF @ 0V, 1MHz