TPM2860C-01
TPM2860C-01
Part Number: TPM2860C-01
Product Classification: RF Diodes
Manufacturer: DNmicron
Description: RF DIODE SCHOTTKY 8V SOD-523
Packaging: Cut Tape (CT)
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Operating Temperature -
  • Package / Case SC-79, SOD-523
  • Resistance @ If, F -
  • Supplier Device Package SOD-523
  • Voltage - Peak Reverse (Max) 8V
  • Diode Type Schottky
  • Capacitance @ Vr, F 0.28pF @ 0V, 1MHz