TN-3000-124G
TN-3000-124G
Part Number: TN-3000-124G
Product Classification: DC to AC (Power) Inverters
Manufacturer: DENRYO
Description: DC-AC Sine Wave Power Inverter
Packaging: Retail Package
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Region Utilized North America
  • Remote Capability Yes
  • Features Auto Power Transfer for UPS Mode, Battery Charger
  • Type Inverter
  • Connector - Voltage Input Terminals
  • AC Outlets -
  • Size 18.38" L x 11.16" W x 3.94" H (466.8mm x 283.5mm x 100.0mm)
  • Voltage - Output 100VAC, 110VAC, 115VAC, 120VAC
  • Connector - AC Output Terminals
  • Voltage - Input 21 ~ 30VDC