TLM966411F-151
TLM966411F-151
Part Number: TLM966411F-151
  • Shielding Unshielded
  • Operating Temperature -40°C ~ 125°C
  • Mounting Type Surface Mount
  • Type Molded
  • Tolerance ±15%
  • Supplier Device Package -
  • Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
  • Material - Core -
  • Inductance 150 nH
  • Inductance Frequency - Test 100 kHz
  • Current Rating (Amps) 75 A
  • Package / Case Nonstandard, 4 Lead
  • Current - Saturation (Isat) 49A
  • Size / Dimension 0.378" L x 0.252" W (9.60mm x 6.40mm)
  • DC Resistance (DCR) 0.125mOhm