TLM126012F-700
TLM126012F-700
Part Number: TLM126012F-700
Product Classification: Fixed Inductors
Manufacturer: Delta Electronics/Cyntec
Description: INDUCTOR SMD 70NH TLVR
  • Shielding Unshielded
  • Operating Temperature -40°C ~ 125°C
  • Supplier Device Package -
  • Tolerance ±10%
  • Type -
  • Material - Core -
  • Size / Dimension 0.472" L x 0.236" W (12.00mm x 6.00mm)
  • Inductance Frequency - Test 100 kHz
  • Current Rating (Amps) 75 A
  • Package / Case Nonstandard, 4 Lead
  • Inductance 70 nH
  • DC Resistance (DCR) 340mOhm
  • Height - Seated (Max) 0.476" (12.10mm)
  • Current - Saturation (Isat) 160A