TLM1211F-151
TLM1211F-151
Part Number: TLM1211F-151
  • Shielding Unshielded
  • Operating Temperature -40°C ~ 125°C
  • Mounting Type Surface Mount
  • Tolerance ±15%
  • Supplier Device Package -
  • Type -
  • Material - Core -
  • Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
  • Inductance 150 nH
  • Inductance Frequency - Test 100 kHz
  • DC Resistance (DCR) 370mOhm Max
  • Package / Case Nonstandard, 4 Lead
  • Current - Saturation (Isat) 84A
  • Current Rating (Amps) 77 A
  • Size / Dimension 0.461" L x 0.421" W (11.70mm x 10.70mm)