TLL133-5N-0300-71
TLL133-5N-0300-71
Part Number: TLL133-5N-0300-71
Product Classification: Float, Level Sensors
Manufacturer: Rochester Sensors
Description: SENSOR LEVEL RESISTIVE
Packaging: Box
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Operating Temperature -20°C ~ 85°C
  • Type Liquid
  • Output Type Resistive
  • Current 30 mA
  • Voltage Rating 9V ~ 34V
  • Material - Housing & Prism Glass Filled Nylon
  • Output Configuration 240 ~ 32Ohm