TLB138050F-201
TLB138050F-201
Part Number: TLB138050F-201
Product Classification: Fixed Inductors
Manufacturer: Delta Electronics/Cyntec
Description: INDUCTOR SMD 200NH TLVR
  • Shielding Unshielded
  • Operating Temperature -40°C ~ 125°C
  • Mounting Type Surface Mount
  • Type Molded
  • Tolerance ±15%
  • Material - Core -
  • Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
  • Current Rating (Amps) 30 A
  • Size / Dimension 0.512" L x 0.315" W (13.00mm x 8.00mm)
  • Inductance Frequency - Test 100 kHz
  • Inductance 200 nH
  • Package / Case Nonstandard, 4 Lead
  • DC Resistance (DCR) 0.55mOhm
  • Current - Saturation (Isat) 31A