TLB138050F-101
TLB138050F-101
Part Number: TLB138050F-101
Product Classification: Fixed Inductors
Manufacturer: Delta Electronics/Cyntec
Description: INDUCTOR SMD 100NH TLVR
Packaging: Tape & Reel (TR)
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Features -
  • Shielding Unshielded
  • Operating Temperature -40°C ~ 125°C
  • Mounting Type Surface Mount
  • Type Molded
  • Tolerance ±15%
  • Q @ Freq -
  • Frequency - Self Resonant -
  • Ratings -
  • Supplier Device Package -
  • Material - Core -
  • Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
  • Current Rating (Amps) 30 A
  • Inductance 100 nH
  • Size / Dimension 0.512" L x 0.315" W (13.00mm x 8.00mm)
  • Inductance Frequency - Test 100 kHz
  • Package / Case Nonstandard, 4 Lead
  • Current - Saturation (Isat) 72A
  • DC Resistance (DCR) 0.55mOhm