TK-BPA101WS-11A3
TK-BPA101WS-11A3
Part Number: TK-BPA101WS-11A3
Product Classification: LCD, OLED, Graphic
Manufacturer: DMC
Description: Open-frame Touch Monitor
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Dot Size -
  • Background Color -
  • Display Mode Transflective
  • Display Type TFT - Color
  • Graphics Color Red, Green, Blue (RGB)
  • Backlight LED
  • Touchscreen Capacitive
  • Diagonal Screen Size 10.1" (256.54mm)
  • Interface HDMI, USB
  • Dot Pitch 0.22mm W x 0.21mm H
  • Dot Pixels 1024 x 600 (WSVGA)
  • Viewing Area 226.34mm W x 128.10mm H