TEL-R2000-SI140x140sheet
TEL-R2000-SI140x140sheet
Part Number: TEL-R2000-SI140x140sheet
Product Classification: Pads, Sheets, Bridges
Manufacturer: HALA
Description: 2.00mm thick low dielectric, the
Packaging: Sheet
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Shape Square
  • Material Silicone
  • Thickness 0.0790" (2.000mm)
  • Type Gap Fillers, Thermal Pads, Thermally Conductive Tapes and Heat Spreaders
  • Adhesive None
  • Outline 140.00mm x 140.00mm