TEBM36S12-4A
TEBM36S12-4A
Part Number: TEBM36S12-4A
Product Classification: Speakers
Manufacturer: Seltech
Description: BALANCED MODE RADIATOR 65x65mm
Packaging: Tray
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Shape Square
  • Type General Purpose
  • Port Location Top
  • Height - Seated (Max) 1.181" (30.00mm)
  • Technology Magnetic
  • Material - Magnet Nd-Fe-B
  • Impedance 4 Ohms
  • Material - Cone Paper
  • Efficiency - dBA 83.00
  • Efficiency - Type Sensitivity
  • Efficiency - Testing 1W/1M
  • Size / Dimension 2.559" L x 2.559" W (65.00mm x 65.00mm)
  • Power - Rated 12 W
  • Frequency - Self Resonant 165Hz
  • Frequency Range 80 Hz ~ 20000 Hz