TEBM35C10-4
TEBM35C10-4
Part Number: TEBM35C10-4
Product Classification: Speakers
Manufacturer: Seltech
Description: BALANCED MODE RADIATOR 54mm
Packaging: Tray
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Height - Seated (Max) 0.984" (25.00mm)
  • Type General Purpose
  • Port Location Top
  • Shape Round
  • Technology Magnetic
  • Efficiency - dBA 80.00
  • Material - Magnet Nd-Fe-B
  • Impedance 4 Ohms
  • Material - Cone Paper
  • Efficiency - Type Sensitivity
  • Efficiency - Testing 1W/1M
  • Power - Rated 10 W
  • Size / Dimension 2.126" Dia (54.00mm)
  • Frequency Range 100 Hz ~ 20000 Hz
  • Frequency - Self Resonant 185Hz