TEBM28C10-4B
TEBM28C10-4B
Part Number: TEBM28C10-4B
Product Classification: Speakers
Manufacturer: Seltech
Description: BALANCED MODE RADIATOR 55mm
Packaging: Tray
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Height - Seated (Max) 0.945" (24.00mm)
  • Type General Purpose
  • Port Location Top
  • Shape Round
  • Technology Magnetic
  • Efficiency - dBA 80.00
  • Material - Magnet Nd-Fe-B
  • Impedance 4 Ohms
  • Material - Cone Paper
  • Frequency - Self Resonant 145Hz
  • Efficiency - Type Sensitivity
  • Efficiency - Testing 1W/1M
  • Power - Rated 10 W
  • Size / Dimension 2.165" Dia (55.00mm)
  • Frequency Range 150 Hz ~ 20000 Hz