TB4-700HR
TB4-700HR
Part Number: TB4-700HR
Product Classification: Power Line Filter Modules
Manufacturer: DIT
Description: LINE FILTER 700A CHASSIS MOUNT
Packaging: Box
  • Part Status Active
  • Mounting Type Chassis Mount
  • Applications General Purpose
  • Operating Temperature -25°C ~ 100°C
  • Configuration Single Stage
  • Voltage - Rated DC -
  • Inductance -
  • Voltage - Rated AC -
  • Filter Type Three Phase (Wye)
  • Termination Style Terminal Block
  • Frequency - Operating 50 ~ 60Hz
  • Voltage - Rated AC (Phase to Phase) 500 V
  • Current 700 A
  • Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) 290 V