T52MESPD/SGD24T2T-30
T52MESPD/SGD24T2T-30
Part Number: T52MESPD/SGD24T2T-30
Product Classification: Thermocouples, Temperature Probes
Manufacturer: Temprel
Description: T-TYPE SURFACE ASSEMBLY: 24" LEN
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Probe Material -
  • Usage Surface
  • Plug Type Sub-Mini (Thermocouple Plug)
  • Probe Length -
  • Cable Insulation Polytetrafluoroethylene (PTFE)
  • Type T-Type Thermocouple
  • Plug Color Blue
  • Tip Type Contact, Between Pack
  • Probe Temperature Range -
  • Cable Length 24.000" (609.60mm)