T5100-GN-V
T5100-GN-V
Part Number: T5100-GN-V
Product Classification: Gas Sensors
Manufacturer: Amphenol Advanced Sensors (Telaire)
Description: SENSOR CARBON DIOXIDE
Packaging: Bulk
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • Operating Temperature 0°C ~ 50°C
  • Current - Supply -
  • Accuracy ±3%
  • Type Carbon Dioxide (CO2)
  • Voltage - Supply 18VAC ~ 30VAC, 18VDC ~ 42VDC
  • Output 0V ~ 5V, 0V ~ 10V