SWU500-12FR
SWU500-12FR
Part Number: SWU500-12FR
Product Classification: Batteries Rechargeable (Secondary)
Manufacturer: GS Yuasa Energy Solutions
Description: 12V, 500 Watt/Cell
  • Discharge Rate -
  • Voltage - Rated 12 V
  • Battery Cell Size 12V
  • Termination Style Bolt, M6
  • Battery Chemistry Lead Acid (VRLA)
  • Size / Dimension 13.43" L x 6.81" W x 11.06" H (341.1mm x 173.0mm x 280.9mm)