SWU425-12FR
SWU425-12FR
Part Number: SWU425-12FR
Product Classification: Batteries Rechargeable (Secondary)
Manufacturer: GS Yuasa Energy Solutions
Description: 12V, 425 Watt/Cell
  • Discharge Rate -
  • Voltage - Rated 12 V
  • Battery Cell Size 12V
  • Termination Style Bolt, M6
  • Battery Chemistry Lead Acid (VRLA)
  • Size / Dimension 12.01" L x 6.81" W x 8.80" H (305.1mm x 173.0mm x 223.5mm)