SV-24-FF-38
SV-24-FF-38
Part Number: SV-24-FF-38
Product Classification: Coaxial Cables (RF)
Manufacturer: Maury Microwave
Description: NMD2.4mm Female to 2.4mm Female
Packaging: Retail Package
ROHS Status: Yes
PDF: Documents
Specification
  • Part Status Active
  • 1st Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
  • 2nd Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
  • 1st Contact Gender Female
  • 2nd Contact Gender Female
  • Overall Impedance 50 Ohms
  • Cable Impedance 50 Ohms
  • Connector Impedance 50 Ohms
  • Frequency - Max 50 GHz
  • Length 38.00" (965.20mm)
  • Style 2.4mm to 2.4mm
  • 1st Connector 2.4mm Jack
  • 2nd Connector 2.4mm Jack