SU202M-C15
SU202M-C15
Part Number: SU202M-C15
Product Classification: Circuit Breakers
Manufacturer: ABB Control
Description: Circ Brkr UL489 15A, 2 Pole, C
Packaging: Retail Package
ROHS Status: Yes
Specification
  • Part Status Active
  • Current Rating (Amps) 15A
  • Mounting Type DIN Rail
  • Breaker Type Thermal
  • Number of Poles 2
  • Voltage Rating - AC 277 V