STNC700-120
STNC700-120
Part Number: STNC700-120
Product Classification: Cable Ties and Zip Ties
Manufacturer: Hayata
Description: 27.5" NAT TIE 120LB W/SS BARB :
Packaging: Bulk
  • Mounting Type Free Hanging (In-Line)
  • Color Natural
  • Wire/Cable Tie Type Standard, Locking
  • Width 0.275" (7.00mm)
  • Tensile Strength 120 lbs (54.43 kg)
  • Length - Approximate 27.5"
  • Bundle Diameter 8.00" (203.20mm)
  • Length - Actual 2.292' (698.50mm)