STNC380-50B
STNC380-50B
Part Number: STNC380-50B
Product Classification: Cable Ties and Zip Ties
Manufacturer: Hayata
Description: 15" UV BLACK TIE 50LB W/SS BARB
Packaging: Bag
  • Part Status Active
  • Color Black
  • Mounting Type Free Hanging (In-Line)
  • Tensile Strength 50 lbs (22.68 kg)
  • Length - Approximate 15"
  • Width 0.197" (5.00mm)
  • Features Chemical Resistant, UV Resistant, Weather Resistant
  • Bundle Diameter 3.94" (100.00mm)
  • Wire/Cable Tie Type Standard Tie
  • Length - Actual 1.247' (380.00mm)