STNC380-50
STNC380-50
Part Number: STNC380-50
Product Classification: Cable Ties and Zip Ties
Manufacturer: Hayata
Description: 15" NAT TIE 50LB W/SS BARB:Nylon
Packaging: Bulk
  • Mounting Type Free Hanging (In-Line)
  • Color Natural
  • Wire/Cable Tie Type Standard, Locking
  • Tensile Strength 50 lbs (22.68 kg)
  • Length - Approximate 15"
  • Width 0.197" (5.00mm)
  • Bundle Diameter 3.94" (100.00mm)
  • Length - Actual 1.247' (380.00mm)